LuckyFIT

Плавання для немовлят – зміцнення здоров'я

Вода відрізняється особливою фізичною та енергетичною структурою. Маля, перебуваючи в ній, перебуває практично в невагомості. Привчаючи дитину плавати, батьки сприяють розвитку суглобів, оскільки під час тренування використовуються всі групи м'язів та розвивається вестибулярний апарат.

Грудничкове плавання сприяє зміцненню суглобів, ефективному розвитку м'язів та опорно-рухового апарату загалом. У малюка після проведеного заняття буде краще апетит, підвищиться тонус організму, він стане спокійнішим і міцніше спатиме.

Плавання зміцнює стан здоров'я дитини, сприяє здійсненню правильного розвитку. Вода покращує кровообіг та роботу дихальних органів, сприяє формуванню правильної постави, зміцненню кісткової та нервової системи.

[28]

Початок занять

Навчати плавання немовлят починають після загоєння пупкової ранки, цей період настає після 2-3 тижнів появи на світ немовляти. Якщо батьки упустять час, поки немовля має рефлекс для плавання, набутий в утробі матері, приступити до свідомого навчання цьому занять можна буде у віці 3-4 років.

Поки у дитини зберігається «пам'ять» про своє плавання в навколоплідній рідині, навчитися рух грудничкового у воді легше, ніж ходьбі. Вода для малюка - природне середовище, він не боятиметься її. Якщо таке сталося, то причину слід пошукати у поведінці батьків.

Яка має бути вода

Починаючи навчання зазвичай використовують домашню ванну, яка має великі розміри. Маленька ванна буде незручна для подібних занять. Ванну потрібно добре очистити, набрати звичайної води, яку не треба кип'ятити. Для надання антибактеріальних властивостей рекомендується застосовувати морську сіль, відвари трав.

Температурний режим спочатку має бути до 37 градусів. Батьки повинні підбирати температуру індивідуально, щоб малюк мав приємні відчуття від води.

Не слід перегрівати її, щоб спонукати дитину активно рухатися. Коли дитина підросте і набуде потрібних умінь, ванна стане маленькою і незручною, слід продовжити тренування в басейні. Час приходить у віці 2 місяців.

[40]

Годинник для вправ

Плавальні вправи з малюком треба проводити в період, коли пройшло 15-20 хвилин після їжі, неважливо активний або сонний стан у нього. При навчанні пірнанню або бебійозі, тренування треба почати через півгодини після годування, у малюка має бути бадьорий настрій. Час доби не має особливої ​​ваги. Зважаючи на те, що малюк міцно спить після заняття, краще проводити їх у вечірній період. Заняття рекомендується проводити щодня. Перерви негативно впливають на результати. Якщо пропущено близько 2-3 тижнів, малюк може забути те, чого він був навчений.

Набути навички для занять з дитиною можуть практично всі батьки. Вони повинні залишатись спокійними, твердо з надійністю підтримувати руками немовляти. Велике значення має те, щоб дитина не відчувала страху, не перевтомлювалася, відчувала довіру до води. При допущенні помилок можна на довгий час відібрати у дитини бажання плавати.

Яким чином батькам набути почуття впевненості? За бажання навчити малюка плавати мамі в період виношування дитини краще робити вправи у воді. Батьки та мами, які люблять і вміють плавати, більш впевнені у навчанні немовляти плаванню.

  1. Спочатку непогано займатися у ванній разом із немовлям. Далі у цьому немає потреби. Перші вправи тривають до 5-10 хвилин, далі їх продовжують до 20 хвилин. Коли ви переходите до басейну, тренування проходять 30-40 хвилин.
  2. Не слід залишати дітей без нагляду. Не втрачайте контроль над малюком, який знаходиться у воді або біля водойми.
  3. Не варто спричиняти переляк у дитини перед водою. Якщо він злякався, намагайтеся відвернути його заспокійливими підтримками чи улюбленими вправами.
  4. При плутаному диханні, занепокоєнні у дитини, не наполягайте на заняттях, які представляють зараз дискомфорт для дитини. Приступіть до їхнього повторення, коли у дитини буде гарний настрій.

Заняття у басейні

Перед заняттями з малюком у басейні необхідно проконсультуватися з дитячим лікарем. Протипоказано невелику кількість захворювань, до них відносять серцеві вади, запалення легенів та деякі види інфекцій. Плавання рекомендується при багатьох захворюваннях, наприклад, дисплазія суглобів тазу та стегна, ДЦП, збудливість понад норму та інші. Якщо з малюком заняття проводить тренер, необхідно сказати про захворювання, у цьому випадку фахівець зверне увагу на певну групу м'язів.

Вибираючи басейн, дізнайтеся, як очищається вода. При використанні хлору можуть початися алергічні реакції, а ніжна шкіра дитини – лущитись. Передовим методом очищення води є іонізація, вона у тому, що слабкий струм виділяє заряджені частинки срібла чи міді. У подібної води відсутня властивість викликати алергію, вона знищує бактерії. Цей варіант підходить для невеликих басейнів, у великих спорудах його потрібно поєднувати з іншими методами знезараження. У басейнах невеликих розмірів проводять очищення, використовуючи активний кисень, озон, ультразвук. Ці способи справляють ефект, але мають високу вартість, їх використовують приватні басейни.

[33]

Мамі потрібно перебувати у гарному настрої. Від занять мама та дитина повинні отримувати задоволення, їх потрібно проводити у формі захоплюючої гри. Дорослому треба бути терплячим, робити все, не поспішаючи, поступово нарощуючи навантаження і додаючи вправи. Слід пам'ятати, що вашою метою є не встановлення результату, а гарний настрій та здоров'я дитини.


До списку статей
Олечка
10.12.2015
Нам шість місяців. Почали плавати з трьох, коли малюк погано тримав голівку. Зміцнилися м'язи спини, ми вже намагаємося сидіти. Тільки позитивний вплив: хороший апетит, сон міцний після плавання. Крім користі – це ще й величезне задоволення.
Даша
10.12.2015
Для дітей це найкращий засіб для зміцнення імунітету. Я свого водила в басейн із піврічного віку і він плавав із великим задоволенням. Головне, слідувати певній методиці.
Костас
08.12.2015
Чув про корисність цієї методики. У першої дитини прогавили час, так він плавати почав близько 5 років. А для розвитку суглобів плавання справді корисне. Знаю собою на досвіді оздоровлення. Призначали плавання як реабілітаційну процедуру після травми стегна. Справді, допомогло.
Залишити свій відгук
Додати анкету
Знижки та акції
Нові фітнес клуби
Студія Pole Dance «Kalipso»
Студія Pole Dance «Kalipso» вул. Гетьмана Павла Полуботка, 52В
Клуб активного відпочинку «Podolskiy»
Клуб активного відпочинку «Podolskiy» вул. Ярославська, 56А (Клуб активного відпочинку "Podolskiy")
Фітнес клуб "Steel Gym" на Борщагівці
Фітнес клуб "Steel Gym" на Борщагівці вул. Борщагівська, 171/18
Студія оздоровчого фітнесу "Doctor FIT"
Студія оздоровчого фітнесу "Doctor FIT" вул. Івана Мазепи, 6-в
Студія танців «Dance Fam»
Студія танців «Dance Fam» вул. Предславинська, 11 (6 поверх)
Нові відгуки
Тренажерний зал «Вікторія» Доброго дня. Мене звуть Юрій. Звертаюся до вас з нестандартним проханням, справа в тому, що я перебуваю у в'язниці м. Дніпро, перебуваючи тут.
Юрій 30.04.2024
Студія йоги "Yoga club" Доброго дня, а ви приймаєте з 14 років?
Вероніка 28.04.2024
Спорт клуб «Дії» Вирішила почати займатися у спортклубі дії. До адміністраторів спочатку питань не мала – оформили та гроші сплатила протягом двох хвилин...
Наталія 29.03.2024
Студія танців "Dance Art Academy" Студія танців «Dance Art Academy» у Гуглі пише, що ЗАКРИТО НАЗАВЖДИ. Номер 050-475-77-24 належить приватній особи! Не дзвоніть сюди, будь ласка!!
Світлана 19.02.2024
Спортклуб "FitLine" Адміністратор блондинка... Завжди, не піднімаючи очей, з незадоволеною міною, зустрічає клієнта вітанням "добрий" і провожає "гарного". Скоро просто "Ку" буде ...
Світлана 07.02.2024 2.7
Всі нові відгуки