LuckyFIT

Кросфіт що це таке

Спортивна індустрія розвивається швидкісними темпами, винаходить все більш досконалі способи набуття бажаної кондиції, створює нові тренувальні програми з будівництва пропорційного тіла, пропонує рецепти комплексного розвитку фізичних якостей та підвищення м'язової працездатності.

Одним з унікальних та перспективних молодих спортивних напрямків, що дозволяє вирішити всі ці завдання у сукупності, є Кроссфіт.

Сьогодні різноманітні та надрезультативні кросфіт-треніроки – по праву найкраще фітнес-рішення, якому віддають перевагу не лише рядові шанувальники активного способу життя, а й представники спортивної еліти – професійні атлети, зіркові кумири та співробітники спецпідрозділів.

Вибирай кросфіт - вибирай функціональність

Кроссфіт - принципово нова універсальна методика фізичного вдосконалення, що ставить на чільне виконання в режимі екстремально високої інтенсивності набору функціональних рухів, максимально наближених до механічно природних. 

Це дуже різноманітний, постійно змінюється, але оптимізований тренувальний режим - ідеальний баланс ефективних традиційних силових вправ та аеробних навантажень.

Кросфіт vs традиційні тренувальні програми

Головна «фішка» кросфіту, що принципово відрізняє його від існуючих тренувальних систем, - чергування різних рухів, об'єднаних в мережі, що виконуються в інтервальному режимі і дозволяють навантажити тіло в різних «площинах».

Одним із традиційних методів побудови тренувального процесу, що використовуються в кросфіті, є кругова схема. За аналогією з круговим тренінгом, заняття системою кросфіт мають на увазі циклічне повторення серії вправ, яка завершується короткостроковим інтервалом відпочинку. Виконання ланцюжка вправ у прискореному темпі дозволяє задати неймовірно високий рівень навантаження за мінімальної тривалості заняття.

Іншою відмінністю тренувальної концепції кросфіту стає мультиспрямована орієнтація на розвиток відразу кількох фізичних якостей, тому вона набуває універсального характеру і включає одночасно кілька блоків навантаження – силову частину, гімнастичні елементи та аеробні вправи.

Універсальна дієвість, спортивна демократичність

Хоча кросфіт маркується як тренувальна система пікової інтенсивності, її основна перевага в тому, що діапазон рівнів навантажень неймовірно широкий. Суть програми залишається однаковою для спортсменів різного віку та рівнів підготовки, індивідуально змінюється лише інтенсивність тренування, обсяги роботи та варіюються вагові навантаження.

Фундаментальні принципи

Послідовники системи підпорядковуються ключовому принципу, який став девізом кросфіту: «Наша спеціалізація – не спеціалізуватися». Таким чином, розроблений фітнес-метод відходить від концентрованої роботи над розвитком певних фізичних навичок або якостей, яка є характерною для більшості спортивних дисциплін.

Його головною метою є масштабне опрацювання всього м'язового масиву та різнобічна підготовка атлета, яка дозволяє оптимізувати фізичні здібності та підвищити індивідуальну адаптацію до всіх спортивних завдань.

Поступово розподіляти навантаження, ростити результативність тренувань, досягати спортивних цілей і при цьому максимально убезпечити себе від травм дозволяє дотримання сукупності принципів:  

  1. Силові вправи комплексу завжди перемежовуються з роботою кардіозони.
  2. Кросфіт заперечує необхідність ізольованої роботи та використання складних тренажерів – лише робота з власною вагою та примітивним інвентарем допоможе спортсмену набути надфункціональної фізичної форми.
  3. Більше роботи, менше відпочинку - всі вправи виконуються з максимальною викладкою, але обов'язково передбачають попереднє відпрацювання у повільному темпі та ідеальній техніці.

базові вправи

Тренувальний комплекс з кросфіту – збірна програма, яка включає елементи різних спортивних дисциплін та комбінує їх у найбільш виграшному порядку. Таким чином, тренувальний арсенал кроссфіту складається з безлічі вправ та їх варіацій, які імітують повсякденну рухову діяльність та є найбільш природними для м'язів та суглобово-зв'язкового апарату.

Кістяк системи складають кілька основних базових рухів: бурпи, скручування, вибухові віджимання, скакалка, присіди, випади.

Вибирай напрямок «за смаком»

Хоча мульти-тренінг за схемою кросфіту рідко «розчленовує» заняття в розрізі цілей і є скоріше універсальним варіантом тренування, він може все ж таки бути складений з урахуванням орієнтації на розвиток певного показника. 

Виходячи з цього, у спортивному середовищі існує умовний поділ цієї дисципліни на кілька напрямків, поперемінне використання яких дозволяє спортсмену змістити тренувальний акцент на користь пріоритетніших завдань:

  • Класичний кросфіт – це автентичний варіант тренінгу, що передбачає роботу над багатосторонньою та збалансованою підготовкою атлета із застосуванням постійно змінних послідовностей базових рухів.
  • Кросфіт ендуранс - Варіант для затятих фанатів легкої атлетики. Тренування цього типу збудовані на переважному входженні до комплексу аеробних вправ, розвитку у спортсмена швидкісних якостей та витривалості. Включений до програми силовий блок покликаний доповнити ефект кардіонавантажень.
  • Силовий кросфіт - Альтернатива «зальних» занять для стронгменів. Основу комплексу складають анаеробні багатосуглобові вправи з вільними вагами, які виконуються з урахуванням основної вимоги фітнес-системи – приводять у роботу різні м'язові групи, не зупиняючись на прокачуванні однієї. У силову програму кроссфіту стандартно включені 3 обов'язкові елементи: присіди, що тягнуть вправи (тяги і жими) і аеробні рухи.

А чи є недоліки системи?

Кросфіт вкрай результативна, але далеко не найпрогресивніша система. У ніші універсальних схем тренінгу вона займає лідируючі позиції, однак у специфічній підготовці кросфітер не складе конкуренцію вузькоспеціалізованому професійному атлету. Так, наприклад, у силових дисциплінах спортсмен, який сповідує кросфіт, однозначно програє досвідченому пауерліфтеру. Однак чи такий вже це недолік, якщо ваша велика мета – фізично треноване і пропорційно розвинене тіло?

Робота на межі можливостей визначення пов'язана з високими ризиками отримання травм, що, головним чином, стосується початківців практикувати кросфіт, для яких першим показником прогресу є робочі ваги і обсяги роботи, що ростуть. Розумний підхід до складання тренувальних програм мають на увазі ступінчасте масштабування навантажень, яким нехтують новачки, тим самим підвищуючи травмонебезпечність тренувань і зводячи до мінімуму їх ефективність. Щоб досягти кращої віддачі, спочатку слід концентруватися на технічному боці питання.

Як скласти тренувальний план та організувати заняття?

Оскільки тренування методом кросфіту оперують різноманітним арсеналом ефективних рухів, тому досить вільні у побудові, більшість непосвячених створюється помилкове судження про безсистемності складання планів занять. Насправді – кросфіт тренування завжди впорядковані та підпорядковані певним правилам:

Правило 1: Кожне тренування починається 10-хвилинною аеробною розминкою.

Правило 2: Процес складання тренувального плану – це творчий пошук найбільш прогресивних та оптимальних робочих схем, тому вправи можна «схрещувати» у будь-якому зручному порядку, орієнтуючись на головну мету.

Правило 3: Програмний цикл з кросфіту складається з денних тренувальних блоків - WOD (Workout Of the Day). Існує кілька варіантів проведення тренувального дня – можна присвятити його одній вправі, прагнучи виконувати її в максимальному темпі, або поєднувати 3-4 різноспрямовані рухи.

Правило 4: Тривалість заняття стандартно має перевищувати півгодини.

Правило 5: Кількість тренувальних днів на тиждень може змінюватись від 3 до 5 залежно від професійного рівня спортсмена.

Правило 6: Заняття можна організовувати у двох варіантах: обмеживши його за часом або за кількістю вправ.


До списку статей
Залишити свій відгук
Додати анкету
Знижки та акції
Нові фітнес клуби
Студія Pole Dance «Kalipso»
Студія Pole Dance «Kalipso» вул. Гетьмана Павла Полуботка, 52В
Клуб активного відпочинку «Podolskiy»
Клуб активного відпочинку «Podolskiy» вул. Ярославська, 56А (Клуб активного відпочинку "Podolskiy")
Фітнес клуб "Steel Gym" на Борщагівці
Фітнес клуб "Steel Gym" на Борщагівці вул. Борщагівська, 171/18
Студія оздоровчого фітнесу "Doctor FIT"
Студія оздоровчого фітнесу "Doctor FIT" вул. Івана Мазепи, 6-в
Студія танців «Dance Fam»
Студія танців «Dance Fam» вул. Предславинська, 11 (6 поверх)
Нові відгуки
Студія йоги "Yoga club" Доброго дня, а ви приймаєте з 14 років?
Вероніка 28.04.2024
Спорт клуб «Дії» Вирішила почати займатися у спортклубі дії. До адміністраторів спочатку питань не мала – оформили та гроші сплатила протягом двох хвилин...
Наталія 29.03.2024
Студія танців "Dance Art Academy" Студія танців «Dance Art Academy» у Гуглі пише, що ЗАКРИТО НАЗАВЖДИ. Номер 050-475-77-24 належить приватній особи! Не дзвоніть сюди, будь ласка!!
Світлана 19.02.2024
Спортклуб "FitLine" Адміністратор блондинка... Завжди, не піднімаючи очей, з незадоволеною міною, зустрічає клієнта вітанням "добрий" і провожає "гарного". Скоро просто "Ку" буде ...
Світлана 07.02.2024 2.7
Фітнес-клуб «Dr. Körper» роботи 380508865075 терміново
Ваше ім'я * 03.02.2024 4
Всі нові відгуки